amerikai író, költő, műfordító és forgatókönyvíró (1947-
Paul Benjamin Auster 1947 február 3-án született Newarkban, New Jerseyben. Szülei Lengyelországból bevándorolt zsidó középosztálybeliek voltak. Édesanyja Queenie, édesapja Samuel Auster. Miután 1970-ben a Columbia Egyetemen lediplomázott, Párizsba költözött, ahol francia irodalmi alkotások fordításából élt. 1974-ben visszatért az Államokba és több esszéje, verse és regénye is megjelent. Ezenkívül továbbra is franciákat fordított, így például Stéphane Mallarmét és Joseph Joubert-t.
Első feleségétől, Lydia Davistől elvált, 1981-ben pedig elvette Siri Hustvedtet.
A PEN American Center alelnöke.
2012-ben Auster úgy nyilatkozott Törökországgal kapcsolatban, hogy nem látogatna el oda, így tiltakozván Törökország újságírókkal szemben tanúsított bánásmódja ellen.
Auster jelenleg is új regényén dolgozik, de úgy nyilatkozott, hogy az utóbbi években jóval nehezebb számára új ötletekkel előállni.
Első, legjelentősebb regénye a New York trilógia c. műve 1987-ben jelent meg,
A New York trilógia és A magány felfedezése című könyvei nem szokványos értelemben vett egy-egy titokzatos dolog köré rendezett detektív történetek. Auster inkább arra használja a detektív történet formáját, hogy egzisztenciális témákat, az identitás, űr, nyelv és irodalom kérdéseit feszegesse, ezzel megalkotva az ő saját posztmodern formáját.
Auster alkotásaiban gyakran tűnik fel a véletlen, az aszketikus élet, a közelgő katasztrófa érzete, a bukás, az apa hiánya, az intertextualitás, az amerikai történelem, a nyelv elvesztése és a hétköznapi élet témája.
Paul Auster munkái Magyarországon az Európa Kiadó gondozásában jelentek meg. Eddig 15 műve jelent meg nálunk, legutóbbi regényei Máról holnapra és Láthatatlan címmel 2009-ben jelentek meg.
Holdpalota című regénye 2010-ben, Itt és most című műve 2013-ban jelent meg.