Kezdőlap | Ajánlók | Kívánságkosár | Eladóink | Kereső | Könyvrendelés
Facebook Twitter Pinterest




ÖtKönyv: pszichológia érthetően - önfejlesztő könyvek
%c3%b6tk%c3%b6nyvpszicho

Nagyon népszerűek manapság a pszichológiai témájú cikkek, könyvek, műsorok, ám sokszor csak kapkodjuk a fejünket, hogy akkor most mit is kezdjünk a sok okossággal, amit elhadartak nekünk, vagy, éppen ellenkezőleg, úgy érezzük, hogy a szakértők csak új, cikornyás köntösben előadva beszélnek olyan dolgokról, amiket már régóta magunk is tudunk. Vannak azonban olyan könyvek, amelyeket valódi szakemberek írtak, akik arra is odafigyeltek, hogy a tudományos tényeket a mindennapokban mi, akiknek a pszichológia igazából szól, hasznosítani is tudjuk.

1. Carl R. Rogers: Valakivé válni - A személyiség születése

A személyközpontú pszichológia atyjának ez az összefoglaló jelleggel írt műve az önmagunkra találás és személyiségfejlődés alfája és omegája, mely ébresztő gondolataival segítőnk lesz azon az úton, melyen egyedi, valódi személyiséggé válhatunk. Nem klasszikus önsegítő könyv, sokkal inkább inspiráló olvasmány.

2. Steve Andreas: Énkép - Válj azzá, aki lenni szeretnél!

A szerző az NLP (neurolingvisztikus programozás) módszerének egyik aktív kutatója, és nem fukarkodik a tudásával: könyvében lépésről lépésre osztja meg az olvasóval, hogy hogyan tudja önmagát alakítani, és ezzel az életében is tartós és kívánt változásokat elérni. Igazi "önterápiás kézikönyv", sok konkrét feladattal, ötlettel.

3. Abraham Maslow: A lét pszichológiája felé

A humanista pszichológia úttörője, akit szükséglethierarchia-elméletéről jól ismerhetünk, az önmegvalósítás útvesztőjébe kalauzol minket, feltárva előttünk az önmegvalósító személyiség és az asszertivitás jellemzőit. A napjainkban kritikus szemmel fogadott, sokszor félreértett elmélet eredeti formájában nagyon sok értékes gondolatot tartalmaz.

4. Martha Friedman: Félelem a sikertől

Ki gondolná, hogy félhetünk attól, ha valami jól sikerül, és ennek érdekében képesek vagyunk mindent megtenni, hogy kudarcra ítéljük magunkat? Pedig a jelenség létezik, sőt, többé-kevésbé szinte mindenkinél előfordul. Ennek a problémának a gyökereit keresi a méltán elismert pszichiáter, és kínál utakat a megoldásra.

5. Susan Forward: Mérgező szülők

Nem kell ahhoz alkoholista, vagy bántalmazó szülő, hogy valaki úgy érezze, még mindig a szülei hatása alatt áll, és a hátán cipeli a gyermekkorban túl korán érkező felelősséget, terheket. A szerző a rejtett mintázatok felismerésében segíti azokat, akik nagy levegőt véve vele tartanak ebben a kalandban, és támogatja őket a saját igényeik vállalásában.

+1. Judith Viorst: Szükséges veszteségeink

Nincs olyan ember a földön, aki soha semmit sem vesztett el. Sőt, talán éppen a veszteségünk több életünk során, mint az, amit megszerzünk. De ez az élet rendje, mondja a pszichoanalitikus szerző, és azt kell megtanulnunk, hogy hogyan dolgozzuk fel ezeket a veszteségeket - kicsit, vagy nagyot -, hogy érett, felnőtt, egészséges emberré váljunk általuk.


Fotó