Kezdőlap | Ajánlók | Kívánságkosár | Eladóink | Kereső | Könyvrendelés
Facebook Twitter Pinterest




ÖtKönyv: könyvek borongós, esős időre
Rain book

A tavaszi eső sokszor hozza a megújulás friss földszagát, a világ megélénkülő színeit, de bizony olykor nosztalgikus, édes-bús hangulatot is, mikor nincs is máshoz kedvünk, mint hogy egy bögre forró tea, vagy forrócsokoládé mellett átmelegedjünk, és az ablakunk biztonsága mögül egy jó könyvvel a kezünkben távoli tájakra kalandozzunk. Ehhez ajánlunk most Nektek néhány örök érvényű olvasmányt.

 

1. Charlotte Brontë: Jane Eyre (1847)

Ha olvassuk a függöny mögé bújva olvasó, árva lány, Jane Eyre történetét, aki megpróbáltatásokkal teli élete során érik külsőleg és gondolataiban is nővé, nem csak a korszak szellemiségét élhetjük át, hanem a szerelem igazi ereje is megérint bennünket. Jane tanítónőnek szegődik egy kastély magányos urához, Mr. Rochesterhez, akinek fogadott lányát kell oktatnia. Miközben próbál megfelelni a rábízott szerepnek, a kihalt folyosókon időnként halk lépések és furcsa zajok borzongatják az idegeket.

2. Lewis Carroll: Alice Tükörországban (1871)

Az álmodozó Alice jól ismert, csodálatos utazása egy téli délutánon folytatódik, mikor Alice felfedezi, hogy a tükörben látható valóság nem csak képmása a mi világunknak, hanem egy annál sokkal izgalmasabb, létező világot rejt. Együtt álmodhatunk vele a Tükörházról, Dingidungról, a Gruffacsórról és a sakkfigurák különleges életéről.

 

 

3. C. S. Lewis: Narnia krónikái – sorozat (1950-1956)

Tükörországból visszatérve máris egy varázslatos birodalomban találhatjuk magunkat, mely egy ruhásszekrénybe bújva tárul fel előttünk. Narniában a jó és gonosz erők küzdenek egymással, Aslan, a nemes oroszlán, a telet hozó Fehér Boszorkány, és számos mitikus lény képében. A hét részes sorozatban leckéket kapunk kitartásból, igazságosságból és bátorságból, ahogy követjük a Narniába eljutó, vagy ott élő gyerekek kalandjait.

4. Harper Lee: Ne bántsátok a feketerigót! (1960)

Az írónő egyetlen, Pulizter-díjas regénye egy szintén távoli, ám nagyon is valóságos világba repít minket – a 30-as évek Amerikájába, ahol a gyerekek az élet nagy kérdéseivel magukra maradva tengetik mindennapjaikat. Egy olyan Amerikába, ahol a bőrszín nagyon sok mindent meghatároz, és a jogok kétesen értelmeződnek. Scout, a félárva lány apja ügyvéd, aki elvállalja egy nemi erőszakkal vádolt fekete férfi ügyét. Vajon milyen nyomot hagy a gyermeki lélekben a kegyetlenség és igazságtalanság látványa? Erről, és a mai napig érvényes üzeneteket hordozó kérdésekről szól ez a páratlan regény.

5. Felix Salten: Bambi (1923)

A kis őzgida, Bambi felcseperedésének története a veszélyekkel teli, kiismerhetetlen erdőben sokkal több egy játékos gyermekmesénél, ahogyan azt számos feldolgozásban ábrázolni szokták. Az eredeti történetben a fiatal őzbakkal együtt élhetjük át a tragikus, szívszorító eseményeket, melyek felnövekedéséhez vezetnek, és érthetjük meg az élet néhány nagy igazságát.

+1. Daphne du Maurier: A Manderley-ház asszonya (1938)

A Manderley-ház új úrnője kétségek közt gyötrődik. Vajon miért őrzi még mindig a ház Rebecca, az előző feleség minden mozdulatát, ruhája selymének suhogását? Vajon milyen ki nem mondott titkok kísértenek a zárt ajtók mögött? A könyv tökéletes választás, ha olyan rémtörténetre vágyunk, mellyel az emberi lélek sötét bugyraiba is alá merülhetünk.